24 روش کره ای برای خوش شانسی

سلام دوستان

این مطلب رو دوست عزیزمون فاطمه زحمت کشیده و ترجمه کرده و از این به بعد قراره به ما توی ترجمه مطالب کمک کنه

امیدوارم از اولین مطلبش لذت ببرین.

تعجب می کنید که چگونه می توانید در طول اقامت خود در کره خوش شانسی بیاورید؟ اینجا با راه هایی برای خوش شانسی و جلوگیری ازبدشانسی در کره اشنا میشوید.

1-خوردن  yeot

یُوت یک نوع آب نبات کره ای چ.سبنده و شیرین است که از بلغور برنج درست میشود. از آنجا که این ابنبات  چسبناک است، اعتقاد بر این است که خوشبختی نیز به شما می چسبد!(خواهد رسید). دانش اموزان (دانشجویان) کره ای پیش از امتحان معمولا این ابنبات را میخورند تا تمام اطلاعات علمی به ذهنشان برسد.

2- تکان دادن پاها

آیا شما هم عادت بد تکان دادن پاهایتان را بدون اینکه متوجه باشید،دارید؟ پس متوقفش کنید! چرا که ظاهرا تکان دادن پاهایتان همه شانس های خوب را از شما دور میکند. به علاوه این کارهنگام صحبت با بزرگترها نیز به شدت گستاخانه است. بنابراین بهتر است به کلی این عادت را ترک کنید.


3-گوش های بزرگ 

آیا دوستی دارید که گوشهایش واقعا بزرگ باشد؟ در کره اعتقاد بر این است که شخصی که با گوش های بزرگ متولد میشود قادر به شنیدن بانگ تمام شانس های خوب است.

4- انداختن دندان ها بر روی سقف!

متاسفانه چیزهایی مانند پری های دندان وجود ندارد، بنابراین به جای پنهان کردن دندان خود زیر بالش، آنها را از سقف به بیرون پرتاب کنید. اعتقاد بر این است که شما به موفقیت و شانس بزرگی دست خواهید یافت.


5-رویای خوک ها

آیا شب گذشته خوک خاصی را در رویا دیده اید؟ پس دیگر منتظر چه هستید؟ یک بلیط بخت ازمایی بگیرید! این شاید خوش شانس ترین روز زندگی شما باشد. از انجا که خوک نماد ثروت در کره است، دیدن آن در خواب نیز نشانه خوش شانسی است.

6- خوردن سوپ جلبک دریایی

آیا دوست دارید سوپ جلبک دریایی سنتی کره ای را بخورید؟ با اینکه دارای فواید تغذیه ای خوبی است، اما هیچگاه پیش از امتحان نباید خورده شود؛ چرا که بدشانسی می اورد! به دلیل ماهیت لغزنده ی این سوپ، کره ای ها بر این باورند که باعث خروج دانش از مغز میشود.

7- دیدن کلاغ ها

صبح زود است و شما بلافاصله پس از خروج از خانه، کلاغی را می بینید که به شما چشمک می زند. کلاغ ها در کره نماد بدبختی هستند و دیدن یکی از انها در صبح نوید یک روز بد را میدهد. در در افسانه های قدیمی کلاغ  نشانه مرگ است ... ترسناک است!


8- عدد

معادل شماره نحسی و بدشانسی در غرب که 13 است، عدد 4 احتمالا نحس ترین عدد اسیایی است؛چرا که حروف ان در چینی بسیار مشابه با کلمه "مرگ" است. از این رو یک سنت است که  رویداد های بزرگ را برای روز چهارم ماه برنامه ریزی نکرده و یا گاهی نیز ساختمانها طبقه چهارم ندارند.

9-جوهر قرمز

میخواهید کارت تولدی را بنویسید و نزدیکترین قلم که می توانید استفاده کنید، قلم قرمز است. فرد دریافت کننده کارت را باز می کند .به جای یک واکنش شاد و خوشحال مخصوص جشن تولد (اگر کره ای باشد) احتمالا شوکه شده یا رنجیده میشود. در زمان های خیلی دور اسامی مرگان دردفاتر ثبت، بر روی سنگ قبرها و پلاکها با جوهر قرمز نوشته میشد تا ارواح شیطانی را دور نگه دارد. بنابراین نوشتن نام یک فرد با جوهر قرمز بدشانسی زیادی به همراه دارد. انجام این کار، به این معنی است که آنها به زودی می میرند یا شما می خواهید آنها بمیرند.


10-شستن موها

کره ای ها معتقدند که شما نباید موهای خود را در روز سال نو بشویید زیرا تمام شانس و موفقیتتان را از بین میبرید. همچنین اگر قبل از امتحان موهای خود را بشویید همه دانش خود را از بین میبرید! بهایی که باید برای رعایت بهداشت بپردازید...

11- حرکت در روز بارانی

همانطور که اخرین جعبه ها را در کامیون میگذارید،باران اغاز میشود! تبریک! اعتقاد بر این است که قطرات باران نماد قطرات بخت و اقبال، برکت و ثروت هستند! شما ثروتمند خواهید شد! بهتر است قبل از حرکت پیش بینی وضعیت آب و هوا را بررسی کنید


12-اسباب کشی و ترک خانه بدون تمیز کردن آن

میخواهید اسباب کشی کنید؟ آیا میخواهید خانه تان را پیش از رفتن تمیز کنید تا صاحبان جدیدش راحت تر ساکن شوند؟ دست نگه دارید! چرا که اگر همه چیز را پاک کنید، ارواح خبیث متوجه خواهند شد که شما در حال حرکت هستید، و تا زمانی که به خانه جدید خود برسید،با شما خواهند بود.اما اگر تمیز نکنید، ارواح را فریب میدهید که هنوز آنجا هستید و زمانی که شما از انجا رفتید، دیگر خیلی دیر شده است و ارزشی ندارد!


13- ماسک های سنتی کره ای!

آیا تا به حال به بازارهای سنتی کره ای سفر کرده و ماسک های بزرگ چوبی و خندان دیده اید؟ آنها نه تنها به عنوان دکوراسیون خانه های بزرگ استفاده میشود، بلکه به عنوان طلسم های خوش شانسی نیز عمل میکنند تا خانه شما را برکت دهند. این ماسک ها معمولا از چوب توسکا ساخته شده و یکی از محبوب ترین سوغاتی هایی هستند که در کره خریداری می شود.

14-استفاده از روبان های سفید بر روی موها

یک پیشنهاد به دختر خانمها ( و شاید هم برخی پسرها) : روبان سفید نخرید. استفاده از روبان سفید برای موهایتان ،بسیار بدشانسی می اورد؛ چرا که  رنگ سفید در کره، نماد مراسم تشییع جنازه و مرگ ومیر است.


15- زاغ  کره ای

با اینکه دیدن زاغ های غربی بیانگر بدشانسی است،اما اگر شما یک زاغ کره ای ببینید ،این یک خوش شانسی محسوب میشود. زاغ ها به چشم قاصد خبر های خوب دیده میشوند، پس اگر یکی از انها را دیدید، اتفاقات خوبی در ان روز برای شما رخ خواهد داد.

16- هدیه دادن ساعت

بسیار خب، تولد دوست شما است و شما در این فکر هستید که چه هدیه ای برایش تهیه کنید. هر کاری که انجام می دهید، ساعت را به عنوان هدیه نخرید زیرا بدشانسی زیادی به دنبال دارد.همانطور که این دو واژه ی "ساعت دادن" در زبان چینی به معنای شب زنده داری و مراسم تشیع جنازه است.

 

17- قرار دادن چوب های غذاخوری درون برنج

به خصوص هنگامی که با دیگران غذا می خورید، از قرار دادن چوبهای غذاخوریتان در برنج جلوگیری کنید. در فرهنگ سنتی آسیایی (نه تنها کره ای)، مردم معمولا در مراسم تشییع جنازه و برای احترام به نیاکان چوب غذاخوری را به صورت عمودی در یک کاسه از شن و ماسه قرار می دهند و اعتقاد بر این است که این غذا برای ارواح خواهد بود. قرار دادن این چوب ها در یک کاسه برنج برای مردم یادآور این موضوع است. آیا سعی می کنید سر میز غذا به دوستانتان بگویید که انها مرده اند؟! البته این تنها یک خرافه است اما برای جلوگیری از سرزنش یا نگاه ناراحت از جانب خانواده و دوستانتان از این کار اجتناب کنید.

18- دیدن رویای مرگ

ایا شب گذشته مرگ خودتان را در خواب دیده اید؟  ناراحت کننده است؟نه؟ اما نترسید، زیرا در فرهنگ کره ای اگر که رویای مرگ خودتان را ببینید، به محض اینکه از خواب بیدار شوید، خوش شانسی به شما رو میکند.


19- پودر لباس شویی

آیا شما به یک مهمانی به مناسبت خانه جدید دعوت شده اید؟ در کره رسم است که هنگام ورود به منزل جدید،برای میزبان هدایایی تهیه شود. با دادن پودر لباسشویی به عنوان هدیه، برای انها خوش شانسی می اورید! چرا؟ اعتقاد بر این است که حبابهای ایجاد شده از مواد شوینده، نماد حباب های زیاد نعمت و خوش شانسی هستند.

20- برگزاری به موقع جشن تولد

اعتقاد بر این است که شما باید روز تولدتان را زودتر یا در روز واقعی خودش جشن بگیرید. اگر بعد از موعد آن جشن بگیرید، یک بدشانسی محسوب میشود! بنابراین زمانی که تصمیم میگیرید تولد دوستتان را به تعویق بیندازید تا او را سورپرایز کنید، دوباره درموردش فکر کنید!

 

21-مسیر (جاده) Deoksugung

درست در خارج از کاخ زیبای داکسوگونگ مسیر داکسوگونگ قرار دارد. یک مسیر زیبا که در طول سال همواره زوج ها انجا جمع میشوند. با این حال، مراقب باشید. در زمانهای بسیار دور، مردم زیادی در این کاخ اعدام شدند؛بنابراین راه رفتن در این مسیر برای روابط زوج ها بسیار بد یمن است و آنها را محکوم به جدایی خواهد کرد.

 22- دیدن دوستان در خواب

آیا شما در خواب دیدید که اتفاق بدی برای یکی از دوستانتان افتاد؟ در کره اعتقاد بر این است که هنگامی که بیدار شدید،اگر تا پیش از ظهر درباره ی خوابتان با کسی صحبت کنید، آن اتفاق بد برای شخصی که در رویا دیده اید،خواهد افتاد. صبر خود را بیازمایید و تا بعد از ناهار در مورد آن صحبت نکنید...بعد از آن هم احتمالا فراموشتان میشود و ... .


23- 3 و 7 و 8؛ اعداد شانس!

آیا شما برای خودتان اعداد شانس دارید؟ اگر در کره هستید اعداد 3 ،7 و 8 را نیز به فهرست اعداد شانستان اضافه کنید؛ چرا که این اعداد چیزهای زیادی را مشخص میکنند. به عنوان مثال، خانواده ها تمایل دارند مراسم عروسی را در هر تاریخی که در آن 8 باشد، برگزار کنند و یا زوج هایی با اختلاف سنی 3 یا 7سال به عنوان بهترین زوج هایی که بهم می ایند شناخته میشوند.


 24- Pujok

پوجوک کاغذ های طلسم زرد رنگی هستند که در قبایل شمنی (جادوگری) سنتی و قدیمی کره ای استفاده میشود. این طلسم ها دو هدف را دنبال میکنند : خوش شانسی، دفع بد شانسی و ارواح شیطانی . معمولا این طلسم ها را بر رویدیوار یا در بالای درها نصب میکند تا از آن خانه محافظت شود


توضیحات بیشتر

کتابخانه coex

در ۳۱ مه امسال فروشگاه coex یک کتابخانه عمومی بزرگ با ظرفیت ۵۰ هزار کتاب  افتتاح کرد. اطراف این کتابخانه توسط فروشگاه های مختلف احاطه شده و داخل خود آن نیز فروشگاه هایی به چشم میخورد. این کتابخانه ۲ طبقه هست و تمامی  آن ها قانونی هستند. این کتابخانه شامل ۳ قفسه چوبی غول پیکر که تا سقف کشیده شده اند می باشد که تمامی آن ها پر از کتاب های مختلف هست.
این کتابخانه براساس ژانر کتاب به قسمت های مختلف طبقه بندی شده مانند : سبک زندگی، سلامتی، معماری ، داستان، مجلات و ...
بهترین مزیت این کتابخانه رایگان بودن آن است.
همچنین با استفاده از آیپدهای اونجا میتونید به کتاب های الکترونیکی دسترسی پیدا کنید
برای یافتن کتاب ها دو راه وجود داره : پرسش از کارمندان که اختصاصا برای این کار هستند و نیز استفاده از کامپیوترهای انجا و سرچ در آن.
صندلی ها و میزهایی تعبیه شده تا بازدیدکنندگان با آسایش مطالعه کنند. همچنین اتاق های شخصی تعبیه شده برای افرادی که برای ملاقات به فضایی شخصی احتیاج دارندو نیز کارمندان آنجا میتوانند برای ملاقات نزدیک محل کارشون باشند. 
هدف احداث این کتابخانه آن هم درون فروشگاه به ارمغان آوردن آرامش و بهبود و نیز افروختن چراغی لا به لای مشغله های روزانه زندگی.
البته این ها تمام اهداف کوعکس نیست بلکه قرار است کنسرت های کوچک ، شب شعر و برنامه های دیگری نیز برگزار شود.

توضیحات بیشتر